HAKKIMIZDA

Plato Finansal, yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanında faaliyetleri ile Türkiye’de lider konumda olan Ünlü Menkul Değerler A.Ş’nin bir iştiraki olarak Haziran 2009’da 2 Milyon TL’lik ödenmiş sermaye ile hayata geçmiştir. Kuruluş amacı ve faaliyet konusu, perakende ve mikro-Kobi tahsili gecikmiş alacak portföylerinin hizmetini gerçekleştirmektir. Her ne kadar 5 senelik bir geçmişi olsa da, şirketin alacak takip konusundaki deneyimi 2003 senesinde Lehman Bankası’nın tahsilat işlerini yürüten Düfdas şirketine dayanmaktadır. 

Plato Finansal hali hazırda;

* 9 bankanın 
* 12 portföyünde 
* 3 Milyar değerinde 
* 320.000 borcu 
* 250 kişilik ekibiyle yönetmektedir. 
* Bugüne kadar 70.000 borçluya çözüm getirilmiştir. 

Plato Finansal ‘Kazan – Kazan’ stratejisini benimsemiştir. Müşterilerin saygısını ve borçluların güvenini kazanarak, Varlık Yönetim Şirketleri arasında çizdiği yenilikçi imajla standartları en üst noktaya çıkarmayı hedefler. Bu süreçte tüm ekibin çabalarıyla maksimum tahsilâta yönelik farklı ödeme stratejileri geliştirerek gerçekçi, karlı ve somut sonuçlar elde eder. İnsanlar borçlarından uygun ödeme planlarıyla kurtulurken, tahsilât oranları da her yeni portföyle birlikte daha da yükselir. 
Tahsilât sürecinde sürekli analizler gerçekleştirilir ve belirlenen riskler, alanında uzman kişilerden oluşan grupların tasarladığı önlem planlarıyla minimize edilir. Şirket içinde her kademede performanslar ve şirkete katkı ölçülür, bu şekilde tahsilâta dayalı hatalar, kurumsal imaja yönelik zararlar ortadan kaldırılır. Yüksek beklentileri karşılayabilen, kendilerini yenileyen, değişime ve gelişime açık, dinç bir çalışan profili vardır ve bu üretkenliğin sürekliliği sistemli eğitimler ve isteklendirme uygulamaları ile sağlanır. 
Kendi satın aldığımız ya da farklı yatırımcıların kaynaklarını birleştirerek satın aldığımız Tahsili Gecikmiş portföylerin içinde kredi kartı, kredi mevduat hesabı, taşıt, gayrimenkul, tüketici kredileri, Kobi/Ticari krediler karışık olarak mevcuttur. Bu portföyler içeriklerine göre Analiz ekibimiz tarafından Çağrı Merkezi, Avukat Ağı, Maaş Haczi, Uyap ve Kobi bölümlerine yönlendirilir ve dosyalar bu bölümlerde işlenip tahsilât elde etmek üzere yönetilir. 

Proje Süreçleri:
Süreçler çoğunlukla proje olarak yürütülüp, şirketi ileriye götürecek her projede ilgili bölümlerden uzman kişiler görevlendirilir. Bu dönemde şirketimizde devam eden projelerden bazıları şunlardır;

* Devamlı olarak borçluya özel kampanyalar oluşturulmaktadır. kullanıcı önyüzlerini iyileştirmek, süreçlerin yazılım bacağını hızlandırmak 
* Sistemde kullanıcı ön yüzleri iyileştirmeleri ve süreçlerin yazılım bacağını hızlandırma çalışmaları devam etmektedir. 
* Daha iyi bir sistem alt yapısı oluşturmak için mevcut bilgiler Access'e aktarılıp, santral alt yapısı iyileştirilmektedir.
* Plato’da projeler hiçbir zaman durmaz ve çalışmalar, daha hızlı, daha güvenilir, daha verimli hizmet için her zaman devam eder.