Plato Finansal Ünlü&Co iştirakidir.

1996 yılında; Ünlü & Co, İstanbul'da Dundas Ünlü olarak kurulmuş, Türkiye'de M&A alanında hizmet veren başarılı bir danışmanlık firması olarak sektöre giriş yapmıştırKurulduğu dönemde Dundas Ünlü, İstanbul'daki ofisinde Türkiye piyasalarına ilgi duyan yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

2002 yılında; Dundas Ünlü aracılık yapan yerel bir kuruluşu satın alarak kurumsal finansman faaliyetlerini yatırım bankacılığının aracılık taahhüt faaliyetleri, sabit gelirli menkul kıymetler ve portföy yönetimi gibi alanlarını da kapsayacak şekilde genişletmeye karar vermiştir. Böylece müşterilerine daha geniş kapsamlı hizmet vermeye başlayan Dundas Ünlü, müşterilerinin yatırım konusunda finansman ihtiyaçlarını karşılayan, öncelikli tercihleri haline gelmeye başlamıştır.
2003 ile 2007 yılları arasında; Dundas Ünlü, faaliyetlerine yeni ürünleri de ekleyerek, Tahsili Gecikmiş Alacaklar ve Özel Sermaye fonları alanlarında da hizmet vermeye başlamış, bu faaliyetler 2005 yılında Tahincioğlu Grup'un da hissedar olması ile büyümüştür.
2009’da 2 Milyon TL’lik ödenmiş sermaye Ünlü & Co iştiraki olarak Plato Finansal Danışmanlık A.Ş. hayata geçmiştir. Kuruluş amacı ve faaliyet konusu, perakende ve mikro-Kobi tahsili gecikmiş alacak portföylerinin hizmetini gerçekleştirmektir. Her ne kadar 5 senelik bir geçmişi olsa da, şirketin alacak takip konusundaki deneyimi 2003 senesinde Lehman Bankası’nın tahsilat işlerini yürüten Düfdas şirketine dayanmaktadır. Plato Finansal hali hazırda 7 bankanın 12 portföyündeki 150,000 dosyayı 200 kişilik çalışanıyla yönetmektedir.

Ekim 2012'de, Mahmut L. Ünlü'nün çoğunluk hissesine sahip olduğu ÜNLÜ & Co (Ünlü Finansal Yatırımlar A.Ş.), Standard Ünlü'nün %75 hissesini satın alarak firmayı yeniden yapılandırmış, ÜNLÜ & Co adı ile faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır. ÜNLÜ & Co 1996 yılından beri sürdürdüğü başarısını Türkiye'nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olarak devam ettirmektedir.