HİZMET ALANLARI

Varlık Hizmetleri: Varlık Yönetim Şirketleri (VYŞ), BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından Bankalar Kanunu çerçevesinde düzenlenmekte ve denetlenmektedir. Türkiye'de, BDDK tarafından faaliyet izni almış olan 10 Varlık Şirketi bulunmaktadır. Plato Finansal bu Varlık Şirketleri’nden biri olan İstanbul Varlık’ın iştirakidir.

• Plato Türkiye’de faaliyet gösteren banka ve finansal kuruluşların tahsili gecikmiş alacaklarının, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile en ektin ve verimli şekilde tahsili konusunda hizmet vermektedir. 

• Plato, bankaların getirisinden emin olmadıkları, ileride oluşacak masrafları karşılamakla yükümlü oldukları tahsili gecikmiş alacak dosyalarından, bankaların iç prosedürlerine uygun bir şekilde ve kontrol edebilecekleri bir süreç tasarımı ile, masraf ödemelerinden ve operasyonel yükünden kurtularak, yüksek verim elde etmelerini sağlar. 

• Bankaların aksine devir alınan borçların tahsilatının, borçluya neye mal olduğunu göz ardı etmeksizin, borçlunun düştüğü zor durumu anlayarak, kar gütme amacıyla değil, insanların şartlarına uygun ödeme seçenekleri sunarak,borçtan kurtarmanın önemini de bilerek tahsilatları gerçekleştirir. 

Bankalar – Borçlular ve Plato için Kazan – Kazan stratejisiyle hareket eder.